DOMEK REKOLEKCYJNY W BRYNICY

Aktualności

Spotkania

Oaza

Bierzmowanie

Ciekawostki

Wyprawy

Czytania

Linki

Adres

Historia

Piosenki

Przyjaciele

 

HISTORIA

Brynicki domek... ma "duszę" :) 
Tę duszę tworzy niezwykła historia klasztoru od prawie stu lat.
W tym miejscu wiele osób się modliło, pomagało innym, dzieliło swą wiarą i miłością.
Klasztor był ważnym miejscem spotkania i odkrywania tego, co w życiu ważne.

Był także czas, kiedy to miejsce opustoszało, kiedy wyrzucono stąd prawowitych właścicieli,
choć nawet wówczas byli dobrzy sąsiedzi, którzy o klasztor się troszczyli.

W 2007 roku kilkoro szalonych przyjaciół zamarzyło o własnym domu.
Z marzenia zrodziła się wspólnota mieszkaniowa "Jasminum" z czterema mieszkaniami dla rodzin
i jedną, najstarszą częścią przeznaczoną na dom rekolekcyjny.
Po wielu miesiącach planowania i pracy domek otworzył swoje wnętrze dla dobrych gości.

I... tak to się na nowo zaczęło. A za nami już
(jeżeli jest na biało, kliknij, by wejść na stronę ze zdjęciami):

 

24 maja 2019 - sympatyczna majówka dla absolwentów Wydziału Teologicznego UO ze wspomnieniami i planami zwołana przez... niezastąpionego Rafała

10-11 maja 2019 - kominkowo-weekendowe spotkanie młodzieży z par. Przemienienia Pańskiego z ks. Mateuszem

1-3 maja 2019 - klerycka majówka z ks. Rektorem Andrzejem połączona z rowerową wyprawą nad Jezioro Turawskie i wiosennym spływem kajakami Małą Panwią, no i... wielkim sprzątaniem Domku :) Miło wspomina się takich Gości!

14-16 września 2018 - kolejny najazd na domek... szalonej, pełnej inspiracji i kreatywności młodzieży z Bojkowa pod wodzą pana Krzysztofa :) Się działo!

2-3 września 2018 - na koniec wakacji do domku zawitała młodzież z ks. Danielem

16 czerwca 2018 - Jubileusz Kapłaństwa ks. Radka i... wielu, wielu gości z Brynicy, D.A. RESURREXIT, Oazy Rodzin i nie tylko :)

1-3 czerwca - po raz kolejny domek opanowali... młodzi z Bojowa - p. Krzysztof

22-29 maja 2018 - młodzież z Mikołajowa na Ukrainie - p. Mirosław

18-19 maja 2018 - spotkanie przesympatycznych rodzin i członków Ruchu Czystych Serc - p. Asia i Wojtek Michałek

20-21 kwietnia 2018 - po zimowej przerwie domek i ogródek ożywają: wiosenny najazd oazowiczów z parafii Przemienienia Pańskiego z Opola - ks. Mateusz

24-26 listopada 2017 - spotkanie Marianek z Chróścic

17-18 listopada 2017 - "O przyjaźni" - spotkanie młodzieży z Kietrza - ks. Dawid

27-28 października 2017 - oaza z par. Przemienienia Pańskiego w Opolu - ks. Mateusz

16-23 sierpnia 2017 - wyprawa z młodzieżą z Brynicy i Grabczoka do Austrii, Włoch i Czech (Wiedeń, Wenecja, Reggio Emilia i okolice, Innsbruck, Czeski Krumlov)

14-30 lipca 2017 - Rekolekcje oazowe I stopnia - ks. Daniel Jaszczyszyn

27 czerwca - 13 lipca 2017 - Rekolekcje oazowe II stopnia - ks. Wojciech Kuzyszyn

2016/17 domek gościł dwie rodzinki: Zannę i Mirosława oraz Magdę i Pawła z Olą

4-6 listopada 2016 - OAZOWY RABAN (ks. Dawid Górniak z Kietrza)

16-18 września 2016 - skupienie dla młodzieży oazowej - OAZA MODLITWY prowadzona przez ks. Mateusza Mytnika, Bożenkę i super ekipę animatorską :)

9-11 września 2016 - spotkanie formacyjne dla animatorów Odnowy (Ada)

lipiec 2016 - szalone wakacje z trzema (dwoma i pół) turnusami oaz ewangelizacyjnych (moderatorzy: ks. Łukasz Waligóra, ks. Łukasz Michalik i ks. Paweł Chyla) oraz wielką akcją ugoszczenia młodzieży z pięknej Italii, którzy w drodze do Krakowa zatrzymali się na kilka dni w Brynicy... tyle się działo, że nie było czasu na kronikarskie zapiski

2-3 maja 2016 - najazd na domek szalonej ekipy młodych ze Strzelec Opolskich z ks. Januszem... niekończący się entuzjazm pozostał w domku w różnych owocach: wyplewionym ogródku, poskręcanych łóżkach, wymalowanej bramie i płocie, w pasjonujących dyskusjach i kulinarnych niespodziankach... podziwiać i naśladować :)

8-10 kwietnia 2016 - spotkanie scholii "Zielone Anioły" z Chróścic, która wypełniła brynicki domek, a także kościół parafialny w Brynicy pięknym śpiewem... m.in. usłyszeliśmy, w jak niezwykły sposób można zaśpiewać hymn światowych dni młodzieży

31 grudnia 2015 - 2 stycznia 2016 - sylwestrowo-noworoczne spotkanie nazaretańskie z rozpalonym kominkiem, dobrymi słowami, radością i wszelakimi przysmakami, a nawet... ze śniegiem :) w domku gościli: s. Michalina, Marianna, Asia, Kuba, Martyna, Monika, Kamil, Marta Marta, Kasia, Daga i Marcin

18-20 grudnia 2015 - spotkanie formacyjne Szkolnego Koła Caritas z Czarnowąs (p. Maja)... pierników i stroików ilości niezliczone :) :) :)

4-6 grudnia 2015 - spotkanie formacyjne IV. roku teologii... warto mieć marzenia i warto zamieniać je na życie, Bóg jest w tym Specjalistą! Dzięki za dobry czas, za wyciszenie, adwentową refleksję, spacer, urodzinową kolację :) i... uroczystości naszych "klerykalnych" przyjaciół!

13-15 listopada 2015 - spotkanie formacyjne Szkolnego Koła Caritas (p. Iza) - jak zwykle z wielkim szaleństwem i radością, z pomysłami i zaangażowaniem - dzięki za dobry czas! Domek żyje, kiedy w nim jesteście! A odpowiedź na pytanie... "Czy naprawdę wierzysz?" staje się oczywista.

11-13 września 2015 - Warsztaty Muzyczne zorganizowane przez dk. Mateusza i prowadzone przez doborową ekipę z Otmuchowa... wyszło śpiewająco!

27-29 sierpnia 2015 - spotkanie po oazie ewangelizacyjnej (ekipy z II turnusu) :)

9-14 sierpnia 2015 - "Wakacje z PRZYJACIELEM", czyli wielkie spotkanie wolontariuszy Caritas z... wieloma atrakcjami! "Jak szaleć, to... szaleć" :) A w domku brynickim gościli: p. Iza, anim. Paulina, anim. Natalia, anim. Ola, anim. Natalia, Wiktoria, Emilka "Hela", Patrycja, Sara, Teresa, Paulina, Marysia, Ola, Karolina, Justyna "Ruda", Regina, Agata "Kulka", Emilka "Dawidek", Karolina, kl. Kamil, Kuba, Karol, Rafał, Marcin, Kuba oraz Michał.

- 4-6 sierpnia 2015 - na domek najechała ekipa ministrancka z Lasowic Wielkich, Jasienia i Trzebiszyna pod wodzą ks. prob. Andrzeja... najechała rowerowo! W skład ekipy weszli: Klaudia, Marysia, Ania, Madzia "hazardzistka", Dorota, Agnieszka, Ania, Michał, Piotrek, Dominik, Maks, Kacper, Krzysiek, Patryk i Piotrek. Nawiedziła nas także p. Basia, katechetka... ze słodkościami i uśmiechem. Oprócz wypraw rowerowych (m.in. do Luboszyc) były dwa wieczory z grami planszowymi (scrabble, chińczyk, bierki, warcaby...) oraz śpiewające ognisko. Ponieważ grupa nie wpisała się do brynickiej kroniki, więc... pewnie nas jeszcze odwiedzą :)

- 26 lipca - 1 sierpnia 2015 - opiekę nad V turnusem przejął ks. diakon Jacek Pietruszka wspierany przez ks. Radka, Michała i Pawła oraz Anetę, Anię, Paulinę

- 19-25 lipca 2015 - IV turnus OE prowadził ks. Radek z klerykami Pawłem i Klaudiuszem oraz szalonymi animatorkami: Martą Martą, Marysią, Ewą i s. Marią; domek był pełny :)

- 13-18 lipca 2015 - III turnus OE prowadzony przez ks. Dawida Kontnego z doborową ekipą: diakonem Mateuszem, klerykami Michałem i Kubą, s. Marią oraz Pauliną

- 5-12 lipca 2015 - II turnus OE prowadził ks. Kamil Mieszkowski wraz z Hanią, Gosią, Pauliną i diakonem Pawłem, najmniejsza grupa, ale... i tak szalona :)

- 28 czerwca - 4 lipca 2015 - I turnus Oazy Ewangelizacyjnej prowadzony przez ks. neoprezbitera Kamila Banię wraz z doborową ekipą animatorów: Kamilą i Anią, diakonem Mateuszem oraz klerykami Wojtkiem i patrykiem,

- 24-25 czerwca 2015 - skupienie rekolekcyjne dla VI klasy z Czarnowąs pod troskliwym okiem p. Asi i p. Mai... ostatnie spotkanie w szkole podstawowej! :) teraz już... gimnazjum!

- 19-21 czerwca 2015 - spotkanie młodych z Papolandii oraz Marianek z Giwic-Bojkowa pod wodzą tryskającego pomysłami p. Krzysztofa :)

- 22-24 maja 2015 - spotkanie-rekolekcje Szkolnego Koła Caritas z Czarnowąs zorganizowane przez p. Maję i prowadzone przez niezawodnego ks. Jarka Staniszewskiego

- 8-10 maja 2015 - ostatni, IV. weekend formacyjny dla oazowiczów po I stopniu z naszym udziałem w święceniach diakonatu Mateusza, Łukasza i Pawła - z zaangażowaniem s. Bogny oraz najlepszych brynickich animatorek: Hani, Izy i Oli. Dzięki za dobry czas i radości uczestniczenia w Waszym wzrastaniu! Domek czeka znowu!

- 1-3 maja 2015 - spotkanie młodzieży z par. pw. św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich pod wodzą ks. Janusza - z wszelakimi atrakcjami, łącznie z... bardzo profesjonalną rozgrywką w palanta i "m" :)

- 17-19 kwietnia 2015 - rekolekcje Szkolnego Koła Caritas w Pokoju - p. Iza i jej szalona ekipa wolontariuszy wspomagana przez studentów teologii Sebastiana i Stefana oraz ks. Jarka i ks. Radka... Warto iść za Jezusem Zmartwychwstałym!

- 10-12 kwietnia 2015 - duchowe skupienie i ogródkowe szaleństwa studentów III roku teologii :) z wielkimi porządkami w domu i ogródku, a przede wszystkim wielkie spotkanie z Ogrodnikiem, który do każdego z nas mówi po imieniu

- 20-22 marca 2015 - rekolekcje dla gitarowo-wokalnego zespołu "Nadzieja" z PG Kup pod wodzą p. Kasi, katechetki, z zaangażowaniem Małgosi i Natalii, studentek Wydziału Teologicznego w Opolu, odkrywaliśmy nasze niezwykłe talenty i szukaliśmy odpowiedzi na pytanie: "Dlaczego warto wierzyć?"

- 13-15 marca 2015 - III. weekend formacyjny dla oazowiczów po I stopniu - odkrywaliśmy trzy drogowskazy: "Słowo Boże", "Modlitwę" i "Liturgię"

- 30 grudnia 2014-1 stycznia 2015 - domek nawiedziła sylwestrowo s. Michalina, nazaretanka, szefowa DMN, z przyjaciółmi: Anią, Marcinem i Izą

- 12-4 grudnia 2014 - weekend II. dla oazowiczów po I stopniu - pochylaliśmy się nad kolejnymi "krokami" - drogowskazami nowego życia: 3. Duch święty, 4. Kościół

- 28-30 listopada 2014 - rekolekcje andrzejkowo-adwentowe Szkolnego Koła Caritas SKC, czyli "szalona ekipa" pani Izy :)

-8-11 listopada 2014 - skupienie dla Sióstr Nazaretanek: i znowu, jak przed 25 laty, w Brynicy pojawiły się siostry zakonne i to... aż trzynaście :) był kominek, spotkanie z rodzinkami i duchowe skupienie

- 17-19 października 2014 - młodzież z Gliwic-Bojkowa wolontariusze "Westerplatte" (p. Krzysztof)

- 3-5 października 2014 - weekend I. dla oazowiczów po I stopniu: 1. Jezus Chrystus, 2. Niepokalana

- 26-28 września 2014 - integracyjny weekend Szkolnego Koła Caritas w Pokoju (p. Iza)

- 8-10 sierpnia 2014 - weekendowe spotkanie ks. Sebastiana Szajdy i animatorek Marianek z par. pw. św. Jacka w Opolu - pełne niespodzianek, kulinarnych pomysłów, zabaw z chustą, ogniska z Oazą Rodzin i brynickiego odpustu. Nie było "wesołego miasteczka", ale był za to przejazd Benią-jubilatką. Domek odwiedziły: Ula, Karolina, Ania, Kasia, Kamila, Sabina i Ola.

-15-31 lipca 2014 - kolejne rekolekcje dla młodzieży - I stopień Oazy Nowego życia - gr. I: Ania, kl. Łukasz, Ania, Daria, Magda, Justyna, Dawid; gr. II: Kasia, kl. Paweł, Klaudia, Paulina, Kasia, Paweł, Łukasz; gr. III: Iza, kl. Kamil, Gosia, Patrycja, Ania, Adam; gr IV: Asia, kl. Mateusz, kl. Damian, Kinga, Natalia, Łucja; s. Bogna, ks. Radek i ks. Michał, moderator. Nawiedzili nas nasi przyjaciele, m.in.: Iza, Dorotka i Kuba, dk. Krzysiek, ks. Michał, ks. Wojtek, ks. Damian, ks. bp Rudolf oraz klerycy wybierający się na "Przystanek Jezus" (Kuba, Piotr i Jacek). Przeżyliśmy dobre chwile... "Spotkaniem Jezusa tak bardzo dotknięci, na słowa Franciszka nie bądźmy zamknięci. Usłysz Boga głos, Kościół woła nas. Głosić, głosić przyszedł czas!" Dziękujemy wszystkim naszym Dobrodziejom, szczególnie panu Krzysiowi za możliwość przenocowania w jego domu!

- 8-12 lipca 2014 - XI. Forum Młodzieży Nazaretańskiej, które zgromadziło w żdżarach k. Rawy Mazowieckiej 115 osób (plus goście :) Ekipa z diecezji opolskiej i bielsko-żywieckiej też tam była i dobry czas przeżyła: Agnieszka i Kaja, p. Iza, Agata "Kulka", Dominika "Mika", Justyna "Ruda", Emilka "Dawidek", Dominik, ks. Tomek i ks. Radek (FB)

- 29 czerwca - 5 lipca 2014 r. choć nie w brynickim domku, lecz w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Pokrzywnej przeżyliśmy... oazę ewangelizacyjną.. Razem ze św. Janem okrywaliśmy różne piękne spotkania z Jezusem. Zdobyliśmy także Biskupią Kopę i nawiedziliśmy sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Pionierskie rekolekcje tworzyła 34 osobowa grupa z różnych miejscowości diecezji opolskiej: Adam, Julia, Kornelia, Sara, Teresa, Agata, Patrycja, Emilia, Paweł, Emilia, Jasiek, Helena, Agnieszka, Wiktoria, Patryk, Agata, Aneta, Tomek, Monika, Emmanuel, Nikodem, Rafał, Dominik, Tobiasz, Bartek, s. Maria, p. Iza, p. Justyna, kl. Tomek, kl. Klaudiusz, kl. Maciej, dk. Kamil, ks. Tomek i ks. Radek (FB).

- 24-25 czerwca 2014 - najazd na domek szesnastki piątoklasistów z Czarnowąs pod wodzą naszych pań: Mai i Asi, były spotkania z misjonarzami, prace na rzecz misji, misyjne podchody i ognisko... Vincent wymęczony nie tylko pogodą :)

- 22 czerwca 2014 - kolejne spotkanie rodzinne - absolwentów D.A. Resurrexit z Opola. Tym razem domek brynicki odwiedzili: Magda, Michał, Amelia i Gabrysia, Ola, Czesiu i Janek, Tomek i Krzysiu, Magda z dzieciątkiem, Tomek, Franek i Wojtek, Ania, Marcin, Antosia, Mikołaj i Mateusz, Weronika, Krzysiek i Karolinka, Sylwia, Karol, Antek, Franio, p. Cesia, s. Bogna, Kasia, Maja i ks. Radek. Zaczęliśmy od udziału we Mszy św. parafialnej, a po niej: ciacho, lody, super leczo, ognisko i znowu coś słodkiego. Były sympatyczne rozmowy i zadziwienia, że te dzieciaki tak rosną, oj rosną! :)

13-15 czerwca 2014 - domek nawiedziła po raz kolejny przesympatyczna schola z Chróścic z Mamą Dominiką :) w składzie: Asia, Natalia, Aneta, Iwona, Agata, Aneta, Karolina, Paulina, Zosia, Natalia i Maja. Gitary, bębenki, tamburyno i skrzypce nie miały chwili przerwy, głosy też :) Domek napełnił się śpiewem i śmiechem :) Tak trzymać!

6-8 czerwca 2014 - najazd na brynicki domek młodzieży - wolontariuszy Papolandii z Gliwic-Bojkowa (pan Krzysiek, pani Małgosia i pan Krystian z ekipą: Paulina, Wiktoria, Wiola, Dominika, Kasia, Marek, Przemek, Piotr, Patryk, Anita, Michał, Magda, Anita i Madzia) z wielkimi podchodami, maminymi racuchami, bitwą o flagę, ogniskiem i... innymi atrakcjami ;) Dzięki za wypucowany domek! Zaproszenie do Brynicy... stałe!

3 czerwca 2014 - młodzież z gimnazjum w Czarnowąsach przeżyła swój "dzień w domku brynickim" (pani Maja i pani Ania z Kasią, Asią, Pauliną, Patrycją, Sebastianem, Patrykiem, Dominikiem, Sebastianem, Patrykiem, Sarą...) ze wspólną modlitwą, spacerem, ogniskiem i zabawą :)

26 marca 2014 - kolejne spotkanie dla młodzieży z Brynicy z cyklu "Uwierz w siebie" :)

12 marca 2014 - spotkanie dla młodzieży z Brynicy i Grabczoka "Uwierz w siebie". Na zaproszenie odpowiedzieli: Marta, Monika (z Łubnian, nasza pani biolog z Uniwersytetu), Markus, Paweł, Sandra, Julka, Anita, żaneta (nasza maturzystka!), Nikola (nasza pani od finansów z Politechniki), Dawid (nasz maturzysta!), Dominik (nasz morski żeglarz), Piotr (człowiek od wielkich napraw) i Patryk (nasz gitarzysta). Było o "megapodróży", czyli największej przygodzie życia - poznawaniu siebie, uczeniu się słuchania swojego ciała, swoich myśli i emocji, były wprawki emocjonalno-teatralne i rozważanie fragmentu o kuszeniu P. Jezusa. Była też mała kolacja i piosenka "Bo nikt nie ma z nas tego, co mamy razem..." oraz planowanie tego, co będzie się działo w naszej parafii za 2 lata, kiedy odwiedzi nas... cały świat! To był dobry czas! :)

6-7 marca 2014 - duchowe skupienie studentów II roku teologii, który reprezentowali: Danusia, Ida, Monika, Ewelina, Lucyna, Marek i Kamil :)

5-9 marca 2014 - rekolekcje parafialne w Brynicy i Grabczoku "Jaka jest moja wiara?"

22-26 lutego 2014 - rekolekcje w domku: "Przyjaźń? Lubię to!" Miało być zimowo, wyszło bardzo wiosennie, radośnie i ciepło! Chłopaki podnieśli temperaturę do 28,5 stopnia! Pięknie zaangażowali się nasi animatorzy: Klaudia i Denis - dzięki! Warto być przyjacielem!

18-20 lutego 2014 - najazd na domek ks. Artura z przyjaciółmi

15-16 lutego 2014 - w domku gościliśmy rozśpiewaną ekipę ks. Mariusza i Filipa

15-20 lutego 2014 - w ramach rekolekcji o przyjaźni Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej wyprawa zimowa do Zakopanego z p. Izą, p. Elą, s. Bogną, s. Michaliną, s. Janiną, ks. Jarkiem, ks. Mariuszem, ks. Radkiem oraz... czterdziestką młodych rozbójników :) Się działo!

30 grudnia 2013 - 6 stycznia 2014 - KODA - Kurs Oazowy dla Animatorek :)  w doborowym składzie: Ola, Paulina i Kasia z Kietrza, Ania z Otmuchowa-Wrocławia, Agnieszka z Opola, Angelika z Częstochowy-Opola, Paulina z Bytomia i Klaudia z Tomaszowa Maz. oraz s. Bogna z Warszawy i ks. Radek z Opola. Dobrym słowem, wiedzą i doświadczeniem dzielili się z nami: ks. Daniel Leśniak, ks. Sławomir Kwiatkowski, ks. Dariusz Klejnowski-Różycki, ks. Tomasz Przybyła, p. Dorota Chrubasik, ks. Maciej Skóra, p. Hanna Honisz, ks. Janusz Podzielny oraz ks.  Andrzej Demitrów. Modlitwą i dobrą obecnością wspierała nas Iza oaz nasi Przyjaciele z FB ;)

30 grudnia 2013 - 1 stycznia 2014 - Sylwester i otwarte spotkanie dla młodzieży... działo się w gronie... prawie 30 osób przesympatyczne zamknięcie starego i powitanie Nowego Roku 2014!

27 listopada 2013 - poświąteczne spotkanie w elitarnym gronie :) (p. Jola)

13-15 grudnia 2013 - rekolekcje dla wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas z Pokoju (p. Iza)

30 listopada 2013 - warsztaty "Wieńce adwentowe i stroiki na Boże Narodzenie" (p. Jola)

9 listopada 2013 - 80. urodziny naszego dobrego sąsiada - p. Teodora Dendery

18-20 października 2013 - "Jak zachować to, co przeżyliśmy na oazie? Aby zachować, trzeba pomnażać!" - oaza modlitwy i spotkanie po oazie (przed domkiem i na grzybach), w którym wzięli udział: Iza, Zaneta, Ania, Asia, Patrycja, Natalia, Klaudia, Marta, Klaudia, Wiktoria, Beata, Justyna, Kasia, Agnieszka, Amanda, Dorota, Asia, Marta-Marta, Magda, Daria, s. Bogna, Robert, Denis, Jakub, kl. Tomek, kl. Mateusz, kl. Krzysiek, kl. Wojtek, dk. Michał i ks. Radek

4-6 października 2013 - rekolekcje dla Szkolnego Koła Caritas z gimnazjum w Pokoju (p. Iza)

10 października 2013 - warsztaty kulinarne z mistrzowskim popisem ks. Marka i ekipą zwołaną przez p. Jolę

27-28 września 2013 - rekolekcje dla młodzieży z gimnazjum w Pokoju (p. Iza) oraz warsztaty integracyjne (p. Grzesiek)

20-22 września 2013 - spotkanie dla młodzieży z Gliwic-Bojkowa - wolontariuszy kolejnej edycji Papolandii (p. Krzysiek) oraz warsztaty integracyjne (p. Grzesiek)

16-18 sierpnia 2013 - warsztaty ikonopisarskie (p. Jola)

13-29 lipca 2013 rekolekcje oazowe I stopnia dla młodzieży

29 czerwca - 10 lipca 2013 - wyprawa do Rzymu przez Wiedeń, Asyż, Subiaco i Riccione (quiz)

25-26 maja 2013 - Majówka dla absolwentów D.A. Resurrexit zdjęcia Amelii i Michała

17 maja 2013 godz. 19.00 - spotkanie dla młodzieży w Łubnianach przy okazji peregrynacji relikwii błogosławionej Karoliny Kózkówny (1898-1914)

1-5 maja 2013 - rowerowa majówka z młodymi z Pokoju, Sieradza, Łodzi, Leszna, Opola i Brynicy z wyprawami na zachód (Kup, Chróścice, Kaniów) i wschód (Łubniany, Węgry, Turawa, Jezioro Turawskie, Jezioro Srebrne, Jełowa, Studzionka) oraz warsztatami zabaw integracyjnych, które prowadził p. Grześ

26-28 kwietnia 2013 r. - dzień wspólnoty obu sympatycznych grup Marianek z Chróścic, w którym wzięły udział: s. Mariola, s. Natalia, Dominika, Natalia, Karolina, Jesika, Agata, Aneta, Agata, Andżelika, Brygida, Karolina, Ilona, Iza, Nikola, Andrea, Emilie, Natalia, Zosia i Ewa oraz gościnnie... Antoś, ks. Radek i... Vincent :)

27 marca -2 kwietnia 2013 - nasza mała, ale także bardzo sympatyczna wyprawa na Wielkanoc przez Wiedeń i Asyż do Rzymu. Razem z pap. Franciszkiem przeżyliśmy Drogę Krzyżową w Koloseum i Mszę św. w Zmartwychwstanie na Placu św. Piotra. Oczywiście było też sporo zwiedzania... Wracaliśmy przez Manoppello i Loreto. A doborową ekipę tworzyli: Iza, Agata, Justyna, Dominika, s. Bogna, p. Krysia, p. Paweł, Rafał i ks. Radek.

8-10 marca 2013 - spotkanie Szkolnego Koła Caritas z Pokoju pod wodzą p. Izy

28 stycznia 2013 - 2 lutego 2013 - zimowa wyprawa do gościnnego domu Sióstr Nazaretanek w Zakopanym z s. Bogną, s. Michaliną, s. Janiną, ks. Jarkiem, ks. Mariuszem, ks. Radkiem oraz młodzieżą z różnych krańców Polski. Zdobyliśmy Dolinę Małej Łąki, Przysłop Miętusi, Gubałówkę, Dolinę ku Dziurze, Kalatówki i... Krupówki :) Zostały w nas piękne wspomnienia, radość wspólnych spotkań i posiłków, adoracji i Mszy świętych. Pan Jezus uczył nas odkrywać swój Dar - Eucharystię.

29 grudnia 2012 - 2 stycznia 2013 - sylwestrowo-noworoczne skupienie dla młodzieży (oazowej i nie tylko :) z kolędowaniem i rozważaniami na temat czasu, który warto dobrze wykorzystać, pamiętając, że "dwójka z przodu to już starość". Na szczęście u Pana Boga "tysiąc lat jak jeden dzień, a jeden dzień jak tysiąc lat" - w Jego oczach wszyscy jesteśmy młodzi i... kochani! Z prośbą "Naucz nas liczyć dni nasze, byśmy zdobyli mądrość serca" zakończyliśmy stary, a rozpoczęli nowy - 2013 rok! Oby dla wszystkich był dobry i radosny!

1-2 grudnia 2012 - otwarte skupienie adwentowe dla młodych (dla młodzieży szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studentów) - a w naszych planach było: duchowe wejście w piękny czas adwentu, spotkanie biblijne, Msza św., śpiewanie,  dobry film, rozmowy oraz... przygotowanie super pierników :) Miło, że oprócz Kalisza (!) na spotkaniu pojawili się "nasi" - mieszkańcy Brynicy :)

26 listopada 2012 - dzięki szalonej inicjatywie p. Joli w brynickim domku spotkali się... fani pięknej florystyki. Warsztaty poprowadził p. Rafał z Jełowej, który zachwycał nowymi pomysłami na wieniec adwentowy i stroik świąteczny - dzięki za odsłanianie tajemnic piękna :) Liczymy na kolejne spotkania!!!

23-25 listopada 2012 - spotkanie Szkolnego Koła Caritas z gimnazjum w Pokoju (p. Iza i ks. Jarek)

26-28 października 2012 - spotkanie w domku... Szkoły Prowokatorów, czyli Bożych zapaleńców - księży, sióstr zakonnych i świeckich, którzy na czele z ks. Jarkiem Staniszewskim przygotowują spotkania dla młodzieży, by być bliżej Jezusa... nowa ewangelizacja zaczyna się w wierzącym sercu :) 

20-21 października 2012 - spotkanie po naszej letniej oazie, miło jest powspominać i zaplanować nowe przygody; bardzo cieszy, że wielu udało się dojechać i tak po prostu pobyć ze sobą te kilkanaście godzin - wspólnota ma wielką moc, zwłaszcza zebrana przy kominku :) dzięki wszystkim obecnym!

wrzesień-październik - wspólne akcje upiększania, porządkowania i przygotowywania naszego domku na zimę... dzięki za wszelkie zaangażowanie, szczególnie Izie, Ali, Rafałowi i s. Bognie :) domek coraz bardziej przyjazny młodym... czekamy na kolejne akcje! 

28-30.09.2012 - z inicjatywy p. Krzyśka w domku spotkali się młodzi wolontariusze pięknego dzieła - PAPOLANDII, zawitali do nas aż z Gliwic Bojkowa, by na nowo odkryć i przeżyć słowa św. Jakuba: "Wiara bez uczynków jest martwa"

14-22 sierpnia 2012 - wyprawa na Ukrainę (m.in. Olesko, Podhorce, Tarnopol, Draganowka, Kamieniec Podolski, Krzemieniec, Lawra Poczajewska, Buczacz, Lwow...) por. także relacja na stronie: www.brynica.opole.pl

23-25 lipca 2012 - nawiedziny rodzinki - Magdy, Tomka, Franka i... Dzieciątka

7-23 lipca 2012 - rekolekcje oazowe I stopnia z rewelacyjnymi "ludkami": moderatorka i szefowa kuchni - s. Bogna, super animatorzy: Iza, Klaudia, Asia, Patryk, Jakub i Iza, klerycy: Krzysiek i Mateusz, uczestnicy: Marta, Gosia, Paulina, Klaudia, Ola, Dawid, Paulina, Kasia, Martyna, Marcysia i Marcysia, Daniel, Edyta, Paulina, Asia, Melka, Kasia i Piotrek

2-5 lipca 2012 - wakacje z Przyjacielem dla dzieci z Radomierowic zorganizowane przez naszą p. Izę :)

23-27 maja 2012 - sympatyczne odwiedziny Pani Mamy, Danusi i s. Bogny

20 maja 2012 - spotkanie, Msza i majówka absolwentów D.A. Resurrexit wraz z rodzinami - była nas prawie czterdziestka, pogoda i atmosfera dopisały... za rok znowu się spotkamy, na pewno w większym składzie :) proponowany termin, tym razem z noclegiem: 25-26 maja 2013 - ZAPRASZAMY!!!

18-20 maja 2012 - warsztaty muzyczne sympatycznej scholi z Chróścic prowadzone przez Dominikę 

12-13 maja 2012 – ognisko dla bierzmowanych z gimnazjum w Pokoju

3 maja 2012 – odwiedziny znajomych, przesympatycznych rodzin z Bojkowa

25-26 kwietnia 2012 – odwiedziny V roku teologii katechetyczno-pastoralnej WT UO z księżmi: Andrzejem Demitrowem, Grzegorzem Kadziochem i Norbertem Widokiem

13-15 kwietnia 2012 – Emaus Młodych – spotkanie po rekolekcjach oazowych i Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie, biblijną konferencję i homilię wygłosił ks. Andrzej Demitrów

31 marca – 1 kwietnia 2012 – po czuwaniu na Jasnej Górze odwiedziny warszawskiej scholii „Dziewczyny z Nazaretu”

23-25 marca 2012 – rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z gimnazjum w Pokoju „Nic na siłę… Wszystko mi wolno, ale…” zorganizowane przez panią Izę Matuszewską

20-24 luty 2012 – rekolekcje w brynickim Nazarecie – „Po owocach was poznają” (prowadził ks. Krzysztof Trembecki z siostrami nazaretankami: Bogną, Joelą i Lidią)

21-23 października 2011 – spotkanie „madrycko-oazowej mafii”

14-16 października 2011 – rekolekcje dla kandydatów do bierzmowania z gimnazjum w Pokoju „Poznać siebie” zorganizowane przez panią Izę Matuszewską

30 września – 2 października 2011 – spotkanie Skautów Europy z zastępu „Brzana” z parafii w Bojkowie k. Gliwic

16-18 września 2011 – warsztaty ikonopisarskie prowadzone przez Anię i Piotra z Krakowa

7-14 sierpnia 2011 – pierwsza, nieco eksperymentalna oaza rekolekcyjna I stopnia 

17-21 lipca 2011 – WAKACJE Z BOGIEM, podczas których:
- 17 lipca 2011 r. godz. 16.00 dla wszystkich zainteresowanych – pielgrzymka rowerowa do Studzionki;
- 18-19-20 lipca 2011 r. godz. 10.00-13.00 dla dzieci ze szkoły podstawowej gry, zabawy, śpiew, filmy;
- 19 lipca 2011 r. godz. 18.00 dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych i pracujących w ramach Święta Młodzieży wyjazd na Górę św. Anny na spektakl „Siewca” Teatru A z Gliwic;
- 20 lipca 2011 r. godz. 17.00 spotkanie dla gimnazjalistów: „Jak być szczęśliwym?” oraz dobry film i... super naleśniki
- 21 lipca 2011 r. godz. 17.00 – ognisko dla wszystkich.

25/26 kwietnia i 2/3 maja 2011 – nocleg młodych pielgrzymów jadących do Rzymu na beatyfikację naszego papieża Jana Pawła II

4-6 marca 2011 – spotkanie sióstr nazaretanek odpowiedzialnych za Duszpasterstwo Młodzieży Nazaretańskiej, przygotowanie Forum oraz programu na kolejny rok pracy

3-6 luty 2011 – DMN w Brynicy, czyli rekolekcje Duszpasterstwa Młodzieży Nazaretańskiej

30 grudnia 2010 – 1 stycznia 2011 – spotkanie sylwestrowe dla młodych „O Bożym Słowie”

14-16 maja 2010 – pierwsze skupienie dla młodzieży „Poznać i pokochać siebie”

17 kwietnia 2010 – przy okazji wizytacji i bierzmowania w brynickiej parafii ks. bp Andrzej Czaja odwiedził brynicki domek

14 luty 2007 – we wspomnienie świętych misjonarzy Cyryla i Metodego oraz patrona zakochanych – św. biskupa Walentego pierwsze, skromne prace remontowe… o innych na razie przemilczmy, zaczął się bardzo pracowity czas

25 stycznia 2007 – w święto Nawrócenia św. Pawła spotkanie u notariusza: dawny klasztor sióstr służebniczek śląskich, które w 1989 r. opuściły to miejsce, przechodzi na własność Wspólnoty Mieszkaniowej „Jasminum”. Z całości zostaje wydzielonych sześć mieszkań, z których dwa tworzą domek rekolekcyjny wraz z… ogródkiem, póki co jeszcze w marzeniach 

11 grudnia 1956 - siostry wracają ponownie do swego klasztoru, który przechodzi kolejny remont

3 lipca 1954 - siostry służebniczki zostały przez ówczesne władze wyrzucone z klasztoru, który skonfiskowano, m.in. przeznaczając na mieszkanie dla milicjanta i felczera oraz gabinet lekarski

14 listopada 1952 - umiera pani Agnes Pogrzeba, ofiarodawczyni klasztoru

1932-34 – wielki remont części (w której aktualnie mieści się domek rekolekcyjny), wybudowano wówczas przedszkole, podnosząc dom o jedno piętro. Siostry opiekowały się chorymi, przygotowywały dziewczęta do życia po szkole podstawowej, uczyły religii

początek lat 30. XX w. – pani Agnes Pogrzeba przekazuje siostrom służebniczkom z Leśnicy dom z ogrodem na nowy klasztor w Brynicy

listopad 1928 - na zaproszenie ks. prob. Waltera Jeasche do Brynicy przyjeżdżają dwie siostry zakonne ze Zgromadzenia Służebnic NMP

24 marca 1333 – urodziny Brynicy