Gry poznane w czasie zajęć (ich znajomość - celów i przebiegu - obowiązuje uczestników fakultetu)

Metody na poznanie imion

Alfabet imion
Imię i charakterystyczny gest (kolor, kraj, miejsce)
Imię i koc
Imię z przymiotnikiem (I kto to był?)
Ja N., jestem dumny, że...
Ja N., jestem niepowtarzalny...
Ja N., gdybym był zwierzątkiem, to byłbym bo...
Kolejka imion (1, 1-2, 1-2-3...)
Nastrojowe imiona
Maskotka: imię - imię (Imię z maskotką)
Maskotka: komplement z imieniem
Obrazowe imię (anagram z przymiotnikami)
Rebus z imieniem
Reklama siebie jako przyjaciela
Zdrobnienia



Metody na podział grupy na mniejsze

Kolorowe cukierki
Odliczenie do 2, 3...
Według zajmowanych miejsc (na 2, 3, 4)
Według... np. miesiąca urodzin
Zwierzęta

 

Gry i zabawy tradycyjne (z zajęć)

Berek (Jola)
Chińczyk
Chusteczka haftowana
Ciepo-zimno
Ciuciubabka
Domino
Dwa ognie
Dyrygent (Kto zaczął?)
Głuchy telefon (tradycyjnie, z pisaniem i rysowaniem na plecach lub dłoni)
Kalambury
Kamień-nożyce-papier
Klasy
Koło fortuny
Kółko i krzyżyk
Kto to był? (odgadywanie, jaka to osoba)
Mafia
Miejsce po prawej stronie
Oczko
Odgadnij regułę (Poprzednie pytanie, We Francji nosi się, Co na bezludną wyspę?)
Ojciec Wirgiliusz (pląs)
Pantomima
Podajmy sobie łapki (pląs)
Podchody
Pomidor
Raz, dwa, trzy... Baba Jaga patrzy
Sałatka owocowa
Statki
Szachy
Stary niedźwiedź (pląs)
Terramoto (Zamki i księżniczki)
Węzeł (Słoń)

Gry i zabawy nowe - obowiązują w roku akademickim 2005/06:

Droga śmiechu (Agnieszka)
Gra w osoby (Grzegorz)
Gra w słowa (Justyna)
Historyjka z gazety (Adrian)
Kolory się odnajdują (Justyna)
Otwieranie pięści (Klaudiusz)
Poczta (Agnieszka) - por. Głuchy telefon
Poznaję Cię (Adrian)
Narodził się Jezus (Grzegorz)
Nasze mieszkanie (Marcin)
Wspólne zakupy (Bożena)
Wszyscy co, którzy... (Bożena)
Zabawa w ABC (Justyna)
Zabawa w podróż (Justyna
)
Zwierzęta na Marsie (Dorota)

Inne gry - które nie obowiązują przy zaliczeniu, ale mogą się kiedyś przydać:

2005/06

Aktywnie i biernie (Monika)
"Anioł Stróż" i wróg (Piotr)
Balon (
Tomek)
Berek uczuć (Katarzyna)
Bingo (
Grzegorz)
Butelka (Leszek)
Chińczyk "Hagu"! (
Wojciech)
Co by było, gdyby...?
(Małgorzata)
Coś się tam nie zgadza (Katarzyna)
Cztery kąty a piec piąty (Bożena)
Dalszy ciąg historyjki (Małgorzata)
Detektyw w gadającym lesie (Jola)
Domino wyrazowe (Jola)
Futbol na stole (
Justyna)
Gąsienica (Łukasz)
Gra radości (Grzegorz)
Grupowa sieć (Katarzyna)
Herb (Adrian)
His Master Voice (Piotr)
Imiona, imiona (Monika)
Improwizacja lustro (Agnieszka)
Jak mi się podoba (Agata)
Jesteśmy wspólnotą (Dorota)
Kalendarz (Leszek)
Karty z życzeniami (Tomek
)
Kawałek tortu (Agata)
Klasa (Marcin
)
Krzesło, które patrzy (Beata)
Kto to taki (Leszek)
Leopard poluje na małpy (Wojciech)
List do pozaziemskiej istoty (Piotr)
Ludzie do ludzi (Bożena)
Łańcuch wywiadów (Agata)
Magiczna laska (Agata)
Na jego sposób (Agata)
Nadmuchiwane rysunki (Tomek)
Narysuj koncepcję (Beata)
Mianowany na rycerza (Wojciech)
Miejsce, którego ninawidzę (Marcin)
Moje dobre strony (Dorota)
Na wiejskim podwórku (Dorota)
Niech żyje depresja (Klaudiusz)
Nieprzyjaciel (Marcin)
Niewidzialny ołówek (Jola)
Odejść (Piotr)
Opisywanie (
Justyna)
Opisywanie smaku (Justyna)
Oszalały alfabet (Beata)
Pakowanie walizki (Leszek)
Pies tropiciel (Łukasz)
Pilnowanie drzewa (Adrian)
Ping-pong w wytłoczce na jajka (Agnieszka
)
Pisanie na ślepo (Justyna)
Plecionki (Tomek)
Płatki śniegu (Tomek)
Polowanie na fasolę (Monika)
Połączeni ołówkami (Łukasz)
Pośrednie "nie" (Klaudiusz
)
Powiedzenia rodzinne (Klaudiusz)
Powołanie (Leszek)
Ręka w rękę (Tomek
)
Rozpoznawanie kącika zabawy (Justyna)
Rozwiązywanie języka (Beata)
Rożek zagadek (Agnieszka)
Równowaga (Małgorzata)
Rysunki na zaparowanej szybie (Tomek)
Rzucanie do celu jajkami (Wojciech)
Sensacyjna wiadomość (Łukasz
)
Serwetkowe płatki (Tomek)
Składanie historyjki (Adrian)
Słuchać i kłócić się (Piotr)
Specjalny wysłannik (Beata)
Sprawa zaufania (Małgorzata)
Taniec niedźwiedzia (Tomek)
Tańczące piórko (Tomek)
Telegram (Justyna)
To, w co wierzę (Marcin)
Uratowani (Łukasz)
Ustni artyści (Jola)
Uwaga lotnik (Bożena)
Widzę, coś widzę (Monika)
Wygodne krzesła (Katarzyna)
Wymyślanie historyjek (Małgorzata)
Zabawa w kotka i myszkę (Monika)
Zamiana ról (Klaudiusz)
Zawody w kole (Grzegorz)
Zawody  w podskokach (Wojciech)
Zwierzę z zewnątrz i od wewnątrz (
Dorota)


2004/05

Deszcz (Karolina)
Pływanie (Karolina)
Ziemia i nasiona (Karolina)
Jedno odpada (Magda)
Na tropie przypraw (Magda)
Gdyby... to... (Magda)
Groszki w strąku (Magda)
Artysta i instruktor (Magda)
Wędrujący balonik (Marcin)
Straszny lew (Marcin)
Poduszka spokoju (Marcin)
Od stóp do głów (Marcin)
Zabawa ze skrawkami papieru (Marcin)
I ty zostań rybakiem (Marek)
Odgadywanie dźwięków (Marek)
Zgadnij, na co patrzę (Marek)
Literowa zagadka (Marek)
Jaka to melodia? (Marek)
Zawiązywanie wspólnoty (Tomek)
Dobry słuch (Tomek)
Na ulubioną melodię (Tomek)
Czy znasz dobrze swoje ciało? (Tomek)
Ciocia z zagranicy (Tomek)
Liczymy do 20 (Magda)
Sałatka literowa (Magda)
Rysujemy według instrukcji (Czy mnie rozumiesz?) (Magda)
Kontakt dłoni (Magda)
Tik-Tak (Magda)
Milcząca rozmowa (Justyna)
Flanki (Justyna)
Dotrzeć głębiej (Justyna)
Gabinet figur woskowych (Justyna)
Nieoczekiwane możliwości (Justyna)
Powiedz mi pięć... (Jola)
Tygrys, mysz i słoń (Jola)
Wędrująca piłka (Jola)
Kto powiedział "Ach"? (Jola)
Jednorazowy poradnik (Jola)
Dokąd? (Asia)
Rosnąca figura (Asia)
Zamarzanie (Asia)
Dookoła (Weronika)
Nietoperz i ćma (Weronika)
Nur morski (Weronika)
Bita śmietana (Weronika)
Gordyj (Weronika)
Obora (Kasia)
Rzeźba (Kasia)
Kojarzysz mi się... (Kasia)
Tysiąc definicji (Kasia)
Bezludna wyspa (Kasia)
Ja + Ty = My (Julianna)
Piaskownica (Julianna)
Nasycić oczy barwami (Julianna)
Raz ty, raz ja (Julianna)
Powołanie (Sławek) katechetyczna
Owoce pracy (Sławek)
Pierwsza myśl (Sławek) katechetyczna
Plump (Sławek)
Co się dzieje? (Joanna)
Wirująca butelka (Joanna)
ślepiec (Joanna)
Podaj swój ruch (Joanna)
Nie rozśmieszaj mnie (Joanna)
Bystrza (Kasia)
Kwiatek (Kasia)
Zabawa z balonami - wspólnota (Kasia)
Trzy słowa - piosenki (Kasia)
Jest tam kto? (Kasia)
Historia długa jak imię dziecka (Monika)
Odnajdywanie związków między rzeczami (Monika)
Duchy (Monika)
Polowanie na zajączka (Monika)
Hip-Hop (Monika)
Lalka i ołowiany żołnierzyk (Łukasz)
Stawiać opór (Łukasz)
Do kogo należy piłka? (Łukasz)
Wspólne wstawanie (Łukasz)
Prui (Łukasz)
Moja inscenizacja (Magda) katechetyczna
Włączanie cytatów do nowego tekstu (Magda)
Budowanie żywych rzeźb (Magda)

Obudzić się jako zwierzę (Karolina)
Pszczoły (Karolina)
Kalafior (Asia)
Gdzie jest dzwoneczek? (Asia)
Co mają Jola i Mama (Julianna)




2003/04
Obrazek we dwoje (Ola)
Ryby w sieci (Ola)
Zaczarowany ołówek (Ola)
Gra Kopciuszka (Ola)
10 pytań - 1 pocztówka (Ola)
Walka grzechotników (Ania)
Potwór z dwiema głowami (Ania)
Zwariowane zjawisko wśród drzew (Ania)
Rzut mokrymi gąbkami (Ania)
Węzeł (Dominika)
Przerwa drwali (Dominika)
Piramida (Dominika)
Samochód kierowcy (Dominika)
Przyjdź i uciekaj (Dominika)
Mur (Ewa)
Syberyjski pojedynek (Ewa)
Nęcące pieniądze (Ewa)
Plasteologia (Ewa)
Jak się masz? Dziękuję, dobrze (Ewa)
Widzę coś, widzę
Polowanie na fasolę
Co to jest?
Powitanie łokciami (Kasia)
Siedem rodzin (Agnieszka)
Zgadnij kolor (Agnieszka)
Cyfrowa loteryjka (Agnieszka)
Portret (Agnieszka)
Dmuchawiec (Agnieszka)
Złap się za ucho
Tworzenie form
Zupa czarownicy
Stos zapałek
W dolinie jadowitych węży
Rozpoznawanie monet (Michał)
Gdzie jest echo (Michał)
Znajdowanie par butów (Michał)
Szlak wodny (Michał)
Dmuchawiec (Michał)
Czerwony kapturek i wilk (Joanna)
 Aha (Joanna)
Niewidomy samochód (Joanna)
Co robisz (Joanna)
Dotknij stopami (Joanna)
Otrząsanie się (Tomek)
Czarodziejski dywan (Tomek)
Sztuczka pokazowa klowna (Tomek)
Gołąb pocztowy (Tomek)
Mowa rąk (Tomek)
Zwiążmy sznurówki (Magda)
Bliźniak (Magda)
Lotnik akrobata (Magda)
Uciekinier (Magda)
Czy wiesz, gdzie jesteś (Magda)
Kampania reklamowa (Michał)
Moje ulubione zdjęcie (Michał)
Spotkanie na kładce (Michał)
ślepy wąż (Michał)
Mocne puzzle (Michał)
Cytrynka (Milena)
Wieża Babel (Milena)
Czy pamiętasz swój numer? (Milena)
Wspólnota (Milena)
Siatka bezpieczeństwa (Milena)